redlinski

Znaj język angielski

Lekcja #9 |

Język angielski to najpopularniejszy język na świecie. Ma on zastosowanie w kontaktach międzynarodowych, w biznesie i w nauce. Najważniejsze książki, opracowania i wyniki badań publikowane są w tym języku.

Myślę, że nie trzeba Cię długo przekonywać do nauki języka angielskiego. Znając go przestaniesz ograniczać się tylko do tego, co jest dostępne w Twoim ojczystym języku. Otworzy się dla Ciebie cały świat zachodni, po części też wschodni oraz większość zasobów internetu.

Kluczem jednak nie jest nauka sama w sobie, a umiejętność posługiwania się tym językiem. Osiągnąć to możesz poprzez systematyczne codzienne „zanurzanie się” w tym języku. Słuchaj i czytaj, mów i pisz tam gdzie to możliwe w języku angielskim. Prowadzisz listę zadań? Prowadź ją w języku angielskim. Oglądasz filmy i seriale anglojęzyczne? Oglądaj je w oryginalnej wersji językowej (ewentualnie wspomóż się angielskimi napisami). Czytasz wiadomości ze świata? Skorzystaj z anglojęzycznych portali. Sprawdzasz jakieś pojęcie w internecie? Sprawdź również jego definicję anglojęzyczną. Korzystaj z portali wspomagających naukę języka. Pozwalają one w sposób zorganizowany przyswajać nowy materiał oraz skutecznie powtarzać słownictwo.

Posługiwanie się językiem angielskim staje się umiejętnością podstawową, tak jak pisanie w języku ojczystym i liczenie. Kto nie będzie posługiwał się językiem angielskim, będzie miał w życiu trudniej. Dlatego zadbaj, aby Twoje dzieci uczyły się go od najmłodszych lat.

Esencja

  1. Język angielski to pierwszy uniwersalny język ludzkości.
  2. Język angielski daje dostęp do wiedzy i kontaktów nieosiągalnych w języku polskim.
  3. Rób tyle rzeczy w języku angielskim ile to możliwe – od najmłodszych lat, codziennie, całe życie.