redlinski

zastrzeżenia

29.01.2016

Niezależność. Nie otrzymuję wynagrodzenia (bezpośrednio ani pośrednio) za prezentowanie określonych poglądów. Nie otrzymuję wynagrodzenia (bezpośrednio ani pośrednio) od producentów lub usługodawców tych rozwiązań, które Tobie polecam. Pieniądze otrzymuję od Ciebie czytelniku w zamian za dostęp do wiedzy, którą propaguję.

Odpowiedzialność. Nie mówię Tobie co masz robić, ale wskazuję co możesz zrobić. Nie mam wpływu na to jaką wiedzę, w jaki sposób i kiedy zastosujesz. To Ty decydujesz co zrobisz, bo to Twoje życie i Ty za nie odpowiadasz w stu procentach. Przekazywana przeze mnie wiedza stanowi moją prywatną opinię i stosujesz ją na własną odpowiedzialność.

Gwarancja. Porady, które prezentuję nie są objęte żadną gwarancją. Stanowią one jedynie najlepszą w mojej ocenie praktykę, która może, ale nie musi pomóc Tobie osiągnąć sukces. Skuteczność prezentowanych porad zależy od wielu indywidualnych czynników, które musisz uwzględnić przy ich stosowaniu.

Nonkonformizm. Zamieszczane treści mogą stać w opozycji do przekonań i wiedzy prezentowanej w naszym społeczeństwie i popularyzowanej przez główne media. To dobrze, bo rozwój wymaga odkrywania nowych lepszych rozwiązań. Nie zmienia to faktu, że używasz tej wiedzy na własną odpowiedzialność. Pamiętaj, że w ostateczności możesz przestać przystawać do środowiska, w którym funkcjonujesz.

Sprzeczności. Może się zdarzyć, że znajdziesz ewidentne lub złudne sprzeczności między różnymi poradami. Tak może być, to wynika albo z mojej ułomności jako człowieka albo z ciągłego rozwoju i dojrzewania do pewnych prawd. To nie jest spójny system wiedzy.

Racja. Nie mam monopolu na rację, mogę czegoś nie wiedzieć albo się mylić. Akceptuję, że możesz mieć inne zdanie. Pozwól mi mieć własne poglądy.

Prywatność. Dbam o Twoją prywatność. Nie używam narzędzi śledzących Twoje odwiedziny i nie staram się dowiedzieć kim jesteś. Nie zależy mi na Twoim adresie e-mail. Jeśli mi go zostawisz to go nie sprzedam i świadomie nie udostępnię.

Lekcje. Mają formę krótkiej notatki, ponieważ cała mądrość zawiera się w tytule lekcji. Pozostała jej treść to tylko ogólna definicja, która wymaga od Ciebie własnej pracy – studiowania przekazu w szczegółach.

Numeracja. Lekcje są numerowe według kolejności publikacji, numery nie wskazują, które treści są ważniejsze – to nie jest ranking.

Aktualizacje. Im dłużej żyjesz tym więcej wiesz, stąd też musisz być świadom, że porady, którymi się dzielę podlegają okresowej aktualizacji, jeśli jest taka potrzeba. Uczę się, rozwijam, doświadczam tak jak i Ty, dlatego pewne przesłania mogą podlegać modyfikacji. Jeżeli zmodyfikuję którąś z porad to poinformuję Cię o tym, wskażę, co i dlaczego zmieniłem. Datę ostatniej aktualizacji oznaczam symbolem @. W przypadku lekcji poinformuję Cię za pośrednictwem e-maila, o ile zapisałeś się na powiadomienia e-mail.

Źródła. Prezentowane porady są mojego autorstwa, ale ich źródłem są nie tylko moje przemyślenia, a również słowa innych ludzi. Inspirację czerpię z rozmów, obserwacji, książek, mądrości ludowych, powiedzeń, cytatów, historii, wywiadów, artykułów.

Kopiowanie. Treści zgromadzone na tej stronie są chronione prawem autorskim. Proszę Cię o uczciwość. Wiedz, że dobro wróci do Ciebie po trzykroć, ale zło też wróci w potrojonej sile do Ciebie. Cytując niewielkie fragmenty lekcji podaj proszę odnośnik do mojej strony. Przedruk dłuższych fragmentów lub całej treści lekcji wymaga mojej autoryzacji.

Reklama. Nie zamieszczam reklam, artykułów sponsorowanych, nie lokuję produktów, nie robię nic co mogłoby podważyć zaufanie do mojego przekazu.

Popularyzacja. Nie interesuje mnie popularność własnej osoby. Zależy mi na popularyzacji dobrej wiedzy życiowej, dającej szanse na lepsze dzisiaj i jutro. Wszelkie reklamy i polecenia tego miejsca powinny mieć na celu dotarcie z wiedzą do potrzebujących.