redlinski

Zachowuj się jak milioner

Lekcja #29 |

Zastanawiasz się, w jaki sposób milionerzy dochodzą do milionów? Ludzie często zadają takie pytanie, choć nie wiedzą, że odpowiedź może ich zaskoczyć. Jeżeli utożsamiasz milionerów z przepychem, drogimi jachtami i samochodami oraz wiecznymi wakacjami to jesteś w lekkim błędzie poznawczym. Rzeczywiście, tak żyją multimilionerzy, ale to tylko niewielki ułamek społeczności milionerów. Natomiast Ty powinieneś stać się „zwykłym” milionerem, dzięki czemu zyskasz wolność w podejmowaniu decyzji i bezpieczną egzystencję. To jest w Twoim zasięgu, skorzystaj z wiedzy jak zachowuje się statystyczny amerykański milioner.

„Zawieram związek małżeński na całe życie, mam trójkę dzieci, a moja żona jest zapobiegliwą i oszczędną osobą. Żona co drugiego z nas zajmuje się domem, a te, które pracują w większości nie dostarczają znaczącego dochodu naszym rodzinom.

Spędzam życie w jednej miejscowości, mieszkam w niedrogim mieszkaniu lub domu, który położony jest w zwykłej dzielnicy. Co drugi z nas mieszka w swojej nieruchomości od ponad 20 lat. Noszę niedrogie garnitury i zegarki. Jeżdżę nieluksusowym używanym samochodem, który kupiłem bez kredytu czy leasingu. Kupuję w zwykłych sklepach, często w dyskontach i outletach oraz korzystam z wyprzedaży i promocji.

Nie odziedziczyłem majątku i tego nie żałuję. Rodzice nie pomagali mi finansowo, a większość z nas pochodzi z rodzin, w których się nie przelewało. Z tego też względu nie stać było nas na prywatne szkoły, ale większość z nas posiada wyższe wykształcenie. Do pieniędzy doszedłem samodzielnie, ponieważ wybrałem dla siebie właściwe zajęcie – zgodne z moimi predyspozycjami. Trzech na czterech z nas jest przedsiębiorcami, w większości właścicielami nieciekawych biznesów, pozostali z nas to przede wszystkim managerowie wyższego szczebla w korporacjach, a także profesjonaliści, szczególnie finansiści, prawnicy, lekarze, profesorzy. Wśród nas zdarzają się również sprzedawcy i konsultanci.

Mój styl życia sprzyja akumulacji pieniędzy. Jestem ciułaczem, który żyje znacznie poniżej swoich możliwości finansowych. Uważam, że niezależność finansowa jest ważniejsza, niż życie na pokaz. Swój czas, energię i pieniądze spożytkowuję na budowanie majątku. Pomimo, że mógłbym przejść na emeryturę to jednak nadal w tygodniu pracuję kilka godzin więcej niż przewiduje etat. Oszczędzam 15% moich zarobków i je inwestuje. Decyzje inwestycyjne podejmuję sam, do 20% majątku trzymam długoterminowo w akcjach.

Twierdzę, że wykształcenie jest najważniejsze i mogę wydać na nie fortunę. Inwestuję w wykształcenie moich dzieci. Uważam że powinny być prawnikami lub finansistami. Dzieci co drugiego z nas chodzą do prywatnych szkół. Gdy dorosną z reguły są niezależne finansowo. Bardziej jestem skory do pomocy córkom niż synom, ponieważ uważam, że mają trudniejsze warunki zawodowe.

Najważniejszą cechą mojego charakteru, która pomogła mi stać się milionerem jest samodyscyplina. Mój upór, systematyczność, ciężka praca, ale i rozsądne gospodarowanie zaowocowały tym, że mam pieniądze.”

Jak widzisz, nie ma w tym tajemnej wiedzy, genetycznych uwarunkowań czy szczęśliwego trafu. Wystarczy tylko, abyś był przedsiębiorczy i gospodarny. Oto cała tajemnica bogacenia się „zwykłych” milionerów. Zacznij stosować wskazane zasady, a przekonasz się jak krok po kroku zmienisz się Ty i Twój majątek.

Esencja

  1. Zdobądź solidne wyższe wykształcenie.
  2. Zbuduj trwały i szczęśliwy związek z rozsądną i oszczędną osobą.
  3. Wybierz zawód, do którego masz predyspozycje i bądź zdyscyplinowany w dążeniu do celu.
  4. Żyj poniżej swoich możliwości i oszczędzaj co najmniej 10% zarobków.
  5. Nie kupuj luksusowych nieruchomości, samochodów oraz przedmiotów.
  6. Uwierz, że niezależność finansowa jest ważniejsza niż życie na pokaz.
  7. Kupuj w zwykłych sklepach i korzystaj z okazji cenowych.
  8. Nie zaciągaj kredytów konsumpcyjnych, a najlepiej w ogóle długów.
  9. Postaraj się o dzieci i inwestuj w ich wykształcenie.
  10. Zadbaj o równowagę między życiem zawodowym, a prywatnym.