redlinski

Wybierz szczęśliwe życie, a nie tylko łatwe

Lekcja #1 |

Jeżeli dążysz do łatwego życia to się zatrzymaj i przemyśl to ponownie, a jeśli już masz łatwe życie to zrób to samo.

Jesteś w miarę zdrowy, nie chodzisz głodny, masz gdzie spać, a poza tym pieniądze, które zarabiasz pozwalają Ci nie walczyć każdego dnia o przetrwanie. Zorganizowałeś swoje życie tak, aby było miło, praktycznie, łatwo, bez większych zmartwień i zobowiązań. Wszystko działa jak należy, jesteś zadowolony…, ale niekoniecznie szczęśliwy – niemiłe zaskoczenie.

Szczęśliwego życia nie osiągniesz poprzez realizację wizji łatwego życia. Można mieć łatwe, wygodne, poukładane życie, a nadal nie być szczęśliwym!

Szczęśliwe życie to stan, kiedy jesteś spójny sam ze sobą, kiedy robisz to, co kochasz, kiedy realizujesz to, co intuicja Ci podpowiada. Nie szukaj recepty na szczęśliwe życie w telewizji, kolorowych czasopismach, książkach, naśladując innych ludzi. To nie tędy droga. Nie ma uniwersalnej recepty na szczęście.

Rada na dziś. Posłuchaj samego siebie, ale tego głęboko ukrytego wewnętrznego głosu-obrazu, który słyszysz-widzisz tylko wtedy, kiedy jest kompletna cisza, albo wtedy, gdy wsłuchujesz się w śpiew ptaków lub szum morza. Przypomnij sobie, o czym marzyłeś jako dziecko leżąc na łące i oglądając chmury. To właśnie w takim momencie możesz usłyszeć czego naprawdę potrzebujesz, aby być szczęśliwym. Nie bądź zaskoczony, że szczęśliwe życie wymaga więcej codziennego wysiłku niż łatwe, ale nagrodą jest energia do działania, poczucie spełnienia i pogoda ducha każdego dnia.

Esencja

  1. Lepsze jest szczęśliwe życie niż łatwe.
  2. Recepta na szczęście jest w Tobie, a nie w naśladowaniu.
  3. Szczęśliwe życie może wymagać więcej wysiłku niż łatwe.