redlinski

Utrzymuj porządek wokół siebie

Lekcja #12 |

Porządek w życiu materialnym ma większe znaczenie niż Ci się wydaje. Wygląd Twojego otoczenia jest lustrzanym odbiciem Twojego wnętrza. Wysprzątany dom, miejsce pracy i komputer to podstawa do zapanowania nad chaosem w Twoim życiu. Bez tego elementu nie uporządkujesz swojej sfery umysłowej i duchowej oraz nie zaznasz spokoju.

Każdy z nas jest większym lub mniejszym bałaganiarzem. Zależy to od charakteru danej osoby oraz stosowanych praktyk.

Przede wszystkim od Twojego charakteru i nawyków wyuczonych w domu rodzinnym zależy czy w sposób naturalny utrzymujesz porządek wokół siebie, czy nie. Jeśli jesteś tym drugim typem, będziesz musiał włożyć więcej wysiłku, niż osoba, której z założenia nieporządek przeszkadza. Najważniejsze to własne przekonanie, że porządek to fundament dobrych zmian.

Wszystko zależy od Twojej determinacji. Musisz wykazać się silną wolą, aby dbać o porządek na co dzień. To jest lepsze rozwiązanie niż organizowanie co jakiś czas generalnych porządków, które zazwyczaj przytłaczają każdego.

Dobre praktyki wiążą się z czasem i miejscem. Oto najważniejsze z nich: Każda rzecz musi mieć swoje miejsce. Zawsze odkładaj nieużywaną już rzecz na swoje miejsce. Jeśli coś wyjąłeś, włóż to z powrotem. Jeśli coś otworzyłeś, to zamknij. Jeśli coś zdjąłeś, zawieś to z powrotem. Jeśli coś spadło, podnieś to. Jeśli widzisz, że coś wymaga uprzątnięcia i możesz to zrobić w kilka minut, to zrób to od razu, nie odkładaj tego na później lub na czas generalnych porządków.

Wprowadzenie tej zmiany w Twoim życiu przyniesie niesamowite efekty. Zaczniesz czuć się lepiej, będziesz jaśniej myśleć i poczujesz większy wpływ na to, co możesz osiągnąć.

Esencja

  1. Bez porządku w życiu materialnym nie zaznasz spokoju.
  2. Zawsze odkładaj rzeczy na swoje miejsce.
  3. Jeśli widzisz, że możesz coś uprzątnąć w kilka minut to zrób to od razu.