redlinski

Trzymaj się swoich marzeń

Lekcja #4 |

Marzenia są po to, aby je realizować. Przekuj marzenia w cele do osiągnięcia, a cele w plany do zrealizowania. Każdy plan rozbij na mniejsze zadania. Wykonuj kolejne zadania. Tym sposobem wykreujesz życie dokładnie szyte na Twoją miarę. Spełnione i szczęśliwe według Twojej definicji.

Zadawaj sobie często dwa pytania:

  • Czy to jest życie, którym chcę żyć?
  • Czy gdyby mój czas dobiegał końca, to nie żałowałbym tego jak go wykorzystałem?

Życie wielokrotnie daje Ci znać czy to, co robisz jest zgodne z Tobą samym. Za każdym razem, kiedy czujesz się źle to sygnał, że coś idzie nie tak jak powinno. Za każdym razem, gdy Twoje życie poważnie się komplikuje to ostrzeżenie, aby zweryfikować swoją drogę. Za każdym razem, gdy otrzesz się o śmierć, wiedz, że to ostatni sygnał do zmian. Nie bez powodu ludzie właśnie po wstrząsających przeżyciach często diametralnie zmieniają swoje życie.

Tutaj nie ma żadnej większej filozofii. Najdoskonalszym sygnalizatorem jesteśmy my sami, nasz organizm oraz nasze samopoczucie. Jeśli szczerze czujesz się dobrze i naturalnie ze sobą właśnie w tym momencie to znaczy, że jesteś na właściwym kursie.

Zawsze pragnij zrealizować swoje marzenia. Zawsze postępuj tak, abyś czuł się dobrze z tym jak jest. Nigdy się nie poddawaj, bądź uparty i cierpliwy. Miej zawsze przy sobie coś, co Ci przypomina o konieczności realizacji marzeń. Wszechświat Ciebie słucha i pomaga osiągnąć wszystko, o czym pomyślisz.

Gdy zaczniesz realizować swoje marzenia zaczną się dziać cuda. Będziesz czuł się szczęśliwy i pełen energii. Będziesz wstawał w dobrym nastroju i zarażał nim innych. Świat zacznie być dla Ciebie przyjaznym miejscem, a ludzie będą Ci sprzyjać.

Esencja

  1. Często pytaj siebie samego: czy tak chcę żyć?
  2. Twoje samopoczucie pokazuje stopień realizacji marzeń i spójności z samym sobą.
  3. Marzenia to cele do osiągnięcia, a cele to plany, a plan to zadania do wykonania.