redlinski

Stosuj tylko naturalne kosmetyki

Lekcja #24 |

Nigdy pewnie się nad tym nie zastanawiałeś, bo takie pytanie nigdy nie pojawiło się w Twojej głowie. Nie mogło sie pojawić, bo temat właściwie nie istnieje w mediach masowych. Zresztą zapewne wierzysz reklamom i nie wyobrażasz sobie, aby coś złego mogło być sprzedawane. Przecież rządzący by tego zabronili! Tak, zabroniliby gdyby mieli świadomość rzeczywistych skutków i widzieli w tym interes własny lub społeczny. Wierz mi, warto abyś przez chwilę zastanowił się czy kosmetyki, których używasz Tobie szkodzą?

Właściwie to masz dwa wyjścia, albo przyjąć, że wszystko, co nienaturalne w jakiś sposób szkodzi Twojemu organizmowi, albo testować na sobie różne nienaturalne produkty. Z testowaniem jest o tyle problem, że reakcję natychmiastową oraz występującą w miejscu zastosowania zidentyfikujesz z łatwością, czyli gdy na przykład dostaniesz wysypki w miejscu posmarowanym kremem. O tyle reakcję nienatychmiastową albo bardzo skąpą w objawy wręcz pomijalną, lub wywołującą reakcję potencjalnie nie mającą związku, bardzo trudno wykryć. To właśnie ta reakcja jest najbardziej szkodliwa dla Ciebie i Twojego organizmu. Tym bardziej, że szkodliwość może ujawnić się po latach stosowania, kiedy organizm coraz bardziej będzie sygnalizował, że coś jest nie tak. Niech jako przykład posłuży stosowanie nienaturalnych perfum, które potrafią wywoływać bóle głowy i to nie tylko zaraz po użyciu. Odstawienie nienaturalnych perfum może w pewnych przypadkach wyleczyć przewlekle migrenowe bóle głowy.

Kosmetyki są jak Twoja pierwsza warstwa ubrania, Twoja skóra chłonie je przez 24 godziny na dobę. Nie bądź królikiem doświadczalnym. Tak jak zapewne dbasz o to co jesz, zadbaj również o to co nakładasz na ciało lub wdychasz. Jeśli nie możesz zastosować naturalnego kosmetyku, przynajmniej nie stosuj tych, które zawierają powszechnie znane substancje szkodliwe. Nie raz może się okazać, że kosmetyk naturalny może nie spełnić do końca Twoich oczekiwań. Krem nie będzie tak dobrze rozprowadzał się po twarzy i wchłaniał, a perfumy nie będą tak trwałe. Warto jednak pomyśleć o tym, dzięki jakim substancjom kosmetyki nienaturalne są takie „doskonałe”. Poza tym poszukując i testując można znaleźć swoje naturalne perełki, dzięki którym nasze ciało będzie oddychało i cieszyło się zdrowiem.

Zadbaj o swój wygląd w sposób naturalny, używając substancji naturalnych, czyli takich, które stworzyła natura. Wybieraj ekologiczne naturalne kosmetyki jeśli to możliwe. Daj sobie szansę żyć zdrowiej, wyglądać lepiej i czuć sie świetnie.

Esencja

  1. Nienaturalne kosmetyki mogą bardziej Ci szkodzić niż myślisz.
  2. Wybieraj kosmetyki, których cały skład stworzyła natura.
  3. Najlepsze są kosmetyk naturalne ze składnikami ekologicznymi.