redlinski

Odświeżaj powietrze naturalnie

Lekcja #3 |

Daj sobie spokój ze sztucznymi tzw. odświeżaczami powietrza. To nie działa, a przynajmniej nie tak jak sugeruje nazwa. Chyba nie wierzysz, że rozpylenie substancji zapachowych poprawia świeżość powietrza? One po prostu oszukują Twoje zmysły.

To jeszcze nic. Sztuczne odświeżacze powietrza to cichy zabójca. Ich skład, którego na opakowaniu nie uświadczysz zawiera cały zestaw substancji szkodliwych dla zdrowia. Myślisz, że gdyby było szkodliwe to na pewno nie byłoby dopuszczone do sprzedaży. Nie wierz w to. Papierosy są szkodliwe na 100%, a są dopuszczone do sprzedaży. Musisz kierować się własnym instynktem w tych sprawach.

Jak naturalnie odświeżyć powietrze? Twój największy przyjaciel nazywa się okno. Wraz z przeciągiem w 10-15 minut wymienią powietrze w całym domu. Samo otwarcie jednego okna nie zapewnia skutecznej wymiany powietrza. Dlatego też stosuj przeciąg, ale oczywiście w tym czasie w nim nie przebywaj. Możesz się schować do pomieszczenia, którego w tym momencie nie wietrzysz. Poza tym, w trakcie sezonu grzewczego ta metoda zapewnia efektywność cieplną. Powietrze zostanie wymienione, natomiast ściany i meble nie zdążą się wychłodzić. Tym samym po zakończeniu wietrzenia ściany i meble oddadzą ciepło i ogrzeją powietrze z zewnątrz. Pamiętaj tylko, aby zakręcić grzejniki na czas wietrzenia.

Oczywiście w przypadku tej metody otrzymasz powietrze takiej jakości, jakie znajduje się na dworze. Tym samym im w czystszym klimatycznie otoczeniu żyjesz tym lepsze powietrze w Twoim domu. Jeśli żyjesz w spowitym smogiem mieście możesz rozważyć elektromechaniczny oczyszczacz powietrza (skutecznie usuwa również pyłki roślin). To urządzenie z zestawem filtrów, przez które przepuszczane jest powietrze. Dodatkowo możesz zastosować jonizator powietrza, ale taki zaawansowany, który wytwarza jony dodatnie i ujemne z cząstek wody unoszących się w powietrzu – proces tożsamy do zachodzącego w naturze.

Wietrzyć najlepiej codziennie przed snem. Świeże powietrze gwarantuje lepszy sen.

Natomiast, jeśli chcesz, aby w powietrzu unosił się przyjemny zapach to jest kilka niezastąpionych naturalnych metod aromatyzowania powietrza: odświeżacze własnej roboty na bazie naturalnych olejków zapachowych, hodowanie ziół w doniczkach, przygotowywanie pachnących potraw. Skuteczności w aromatyzowaniu powietrza na pewno nie odmówisz ciepłej szarlotce z cynamonem.

Esencja

  1. Przeciąg to naturalny odświeżacz powietrza.
  2. Wietrz codziennie przed snem.
  3. Możesz wspomóc się elektromechanicznym oczyszczaczem powietrza.
  4. Zapach unoszący się w powietrzu wytwórz w sposób naturalny.