redlinski

Najpierw poczuj, a potem naprawdę będziesz wiedział

Lekcja #22 |

Żyjemy w czasach kultu wiedzy, liczb i rozumnego postępowania, spychając na drugi plan wszystko, co nienamacalne, niepoliczalne i niepraktyczne. Droga ta, choć zdroworozsądkowa w świetle powszechnego systemu wartości nie zapewni Tobie tego, czego nieświadomie oczekujesz. Dojście do miejsca „naprawdę wiem, czego chcę” prowadzi zawsze przez „czuję, czego chcę”.

Problem z poznaniem siebie samego polega na tym, że Twoje pragnienia są modelowane przez otoczenie, a nie przez Ciebie samego. Choć wydaje Ci się, że to Ty i to Twoje decyzje i Twoje pragnienia, to najprawdopodobniej to nie jest tak do końca. Przewrotne, wiem. Jeśli chcesz się przekonać jak bardzo Ty to nie Ty, wystarczy ze zmienisz swoje otoczenie. Odstawisz „zakłócacze” w postaci telewizji, seriali, gazet, blogów, kariery, polityki i wszystkiego, co aktualnie jest w modzie.

Jeśli pragniesz być bliżej siebie, bardziej prawdziwy, spokojny, spełniony to musisz zmienić jedną prostą rzecz. Musisz stawiać na pierwszym miejscu swoje uczucia, odczucia, przeczucia. To one podpowiedzą Tobie czy to, co robisz, to gdzie jesteś jest zgodne z Tobą. To samopoczucie, a nie logika i wykalkulowane praktyczne podejście powie Tobie czy jesteś na właściwej drodze. Tym samym pozwól sobie na porzucenie stylu życia promowanego przez kreatorów trendów. Odrzuć wpasowywanie się w oczekiwania rodziny, znajomych, kolegów, otoczenia i zaprzestań pędzenia w stronę sukcesu zdefiniowanego przez społeczeństwo – konsumpcjonizmu, super samochodu, wakacji zagranicznych, nowoczesnego domu, prestiżowej kariery, bywania w mieście, życia w świecie wirtualnym.

Bardzo możliwe, że gdy odnajdziesz siebie staniesz się odmieńcem w społeczeństwie, bo staniesz się wolny, staniesz się indywidualnością, jednostką niezależną i odważną. Przestaniesz czuć się dobrze w roli pracownika najemnego, konsumenta, kościołowiercy, trybika bez zbytnich ambicji do samodzielnego myślenia i decydowania o sobie. Taki jest koszt wyjścia poza Matrix.

Wiedzieć, czego się chce to podstawa szczęścia i harmonii w życiu, ale tylko wtedy, kiedy ta wiedza podparta jest uczuciami. Pamiętaj, że wszechświat jest po Twojej stronie i daje Ci podpowiedzi w formie Twoich uczuć.

Esencja

  1. Czuję, więc naprawdę wiem, czego chcę.
  2. Najpierw odczucia, później logika.
  3. Wyjdź poza schemat i polegaj na swojej indywidualności.