redlinski

Doskonal ciało, umysł i ducha – to jest sens życia

Lekcja #2 |

Dzień za dniem, rok za rokiem, plany, cele, marzenia. Zmierzasz w obranym przez siebie kierunku, albo i nie. Czasem zadajesz sobie to niewygodne pytanie – czy o to chodzi w życiu? Nie jesteś sam, to jest odwieczne pytanie ludzkości.

Czuję, że jesteśmy częścią większego przedsięwzięcia, które ma na celu doskonalenie wszechświata. Jeśli przyjrzysz się przyrodzie to zauważysz, że przechodzi ona cichą i powolną ewolucję, aby wytworzyć lepszą wersję siebie w następnym pokoleniu. Jesteśmy częścią przyrody, więc możemy podejrzewać, że też mamy taką misję do spełnienia.

Dlatego też poza Twoim osobistym sensem życia, który sobie obrałeś w tym życiu istnieje również nadrzędny sens życia. Jest nim samodoskonalenie, lepsza wersja siebie – doskonalsza dusza, której pomaga sprawniejsze ciało i zwinniejszy umysł.

Kluczem do sukcesu jest równomierny rozwój tych trzech elementów. Wyobraź sobie stół z trzema nogami, jedna za długa lub za krótka i cały stół się przechyla. Zachowaj równowagę między rozwojem ciała, umysłu i ducha, a poczujesz się spełniony. To wprowadzi harmonię do Twojego życia.

Esencja

  1. Samodoskonalenie to nadrzędny sens życia.
  2. Rozwijaj równolegle i w takim samym stopniu ciało, umysł i ducha.