redlinski

Dbaj o zdrowie, bo jest najważniejsze

Lekcja #8 |

Zapewne już gdzieś słyszałeś to hasło, w takiej lub innej postaci. Na pewno zdajesz sobie sprawę, że zdrowie jest ważne. Natomiast najprawdopodobniej nie czujesz, że jest najważniejsze, a powinieneś, bowiem stanowi ono fundament dla całego Twojego życia. Takiego przekonania nabywa się jednak z wiekiem.

Zdrowie jest najważniejsze, bo od jego stanu zależy czy będziesz miał siłę żyć, czy będziesz czuł się dobrze na co dzień i miał energię do działania. Bez zdrowia nie osiągniesz zbyt wiele w życiu i nie dasz za wiele szczęścia innym. Nie będzie Ci się chciało.

Zdrowie to nie tylko zdrowe ciało, ale również zdrowy umysł i duch. Wszystkie te trzy elementy są ze sobą nierozerwalnie połączone, zależą od siebie i oddziałują na siebie. Chore ciało wyniszcza umysł i ducha, słaby umysł degraduje ciało i ducha, a nierozwinięta dusza zatruwa myśli oraz ciało.

Gdy jesteś młody nie uważasz zdrowego ciała za coś cennego, ponieważ nic przewlekłego Ci nie dolega. Bardzo często czujesz, że jesteś nieśmiertelny podejmując ryzykowne aktywności fizyczne czy sięgając po marne pożywienie. Mało śpisz, mało przebywasz na powietrzu, dla dobrej zabawy zażywasz używki wyniszczające organizm. Doroślejąc dostrzegasz, że Twoje ciało zużywa się i ma pewien określony termin przydatności, zaczynasz chorować.

Gdy jesteś młody Twój umysł rozwija się w szaleńczym tempie, jesteś wszystkiego ciekawy, uczysz się świata. Chłoniesz zarówno pozytywne jak i negatywne emocje i myśli kreowane przez otoczenie. Wraz z wiekiem Twoja chęć do nauki spada, stajesz się wygodniejszy, bardziej leniwy. Przestajesz dawać umysłowi bodźce do rozwoju, a w zamian karmisz go rutyną. Stajesz w miejscu, a Twój umysł z dnia na dzień staje się słabszy. Zatruwasz go negatywnymi przekazami, nadmiarem bodźców i informacji, a w konsekwencji własnym pesymizmem i autodestrukcyjnym myśleniem.

Gdy jesteś młody nie przywiązujesz zbyt dużej wagi do swojej duszy. Najprawdopodobniej jej nie dostrzegasz, bo zostałeś nauczony, że lepiej w życiu wyjdziesz na logicznym myśleniu niż na zrozumieniu siebie. Nie poświęcasz sobie czasu, co skutkuje tym, że nie znasz siebie, w pełni siebie nie kochasz i nie akceptujesz. Masz problem z tym, aby być ze sobą naprawdę szczery i być swoim najlepszym przyjacielem. W rezultacie ciągle czujesz niepokój i brak harmonii w swoim życiu.

Zacznij dbać o zdrowie tak wcześnie jak to możliwe. Jako rodzic zadbaj o zdrowie Twojego dziecka. Zapewnij dobrą żywność i wodę, ruch fizyczny, dobre powietrze oraz kontakt ze słońcem i naturą. Ćwicz pamięć, logiczne myślenie i kreatywność oraz ucz się ciągle nowych rzeczy. Myśl optymistycznie, ogranicz negatywne treści i liczbę bodźców zewnętrznych. Poszukuj prawdy o sobie i wszechświecie, spędzaj ze sobą czas, wsłuchuj się w swój wewnętrzny głos, rozwijaj się wewnętrznie,. Ponadto kochaj siebie, bądź cierpliwy, wdzięczny i czyń dobro. Pamiętaj, że gdy masz możliwość wyboru zawsze wybierz działanie prozdrowotne. Zadbaj o najwyższej jakości pożywkę dla ciała, umysłu i ducha.

Dbając o zdrowie, będziesz zdrowy – pełen energii i optymizmu. Zachowasz pogodę ducha, daną nam w naturze, przez całe życie. Pamiętaj, że zdrowie to jedna z tych rzeczy, których nie kupisz, więc jest bezcenna.

Esencja

  1. Zdrowie to siła do życia, jest bezcenna.
  2. Trzy niezbędne i zależne od siebie elementy zdrowia to zdrowe ciało, zdrowy umysł i zdrowy duch.
  3. Dbaj o zdrowie od najmłodszych lat, systematycznie i mądrze.
  4. Mając wybór zawsze wybierz opcję prozdrowotną.