redlinski

Bądź wolny od przesądów

Lekcja #10 |

Prawdziwą wolność możesz osiągnąć tylko wtedy, kiedy Twój umysł będzie wolny. Umysł nieobciążony schematami i narzuconymi myślami staje się arcynarzędziem. Nie jest łatwo osiągnąć taki stan, ale sama droga do niego jest warta wysiłku. Z każdym krokiem poczujesz, że jesteś spokojniejszy, szczęśliwszy, pewniejszy siebie, a ostatecznie wolny.

Twoje życie to jedna wielka niewiadoma. Dlatego tak chętnie podpierasz się wszystkim, co może pomóc Ci osiągnąć sukces. Pamiętaj jednak, że w całym tym instrumentarium istnieją zarówno narzędzia przydatne jak i całkowicie zbędne, do których zaliczyć należy przesądy. Przesądy to takie pop-zaklęcia, zna je każdy i prawie każdy stosuje, chociaż jedno – czarny kot, drabina, kominiarz, czy liczba trzynaście. Tyle tylko, że nie jest to skuteczna metoda na szczęście, na nieszczęście również.

Nie daj się uwikłać w bagno przesądów, bo Twoje życie stanie się koszmarem. Po pierwsze przesądów są setki, więc samo ich stosowanie będzie stanowiło dla Ciebie wyzwanie. Przecież nie ma logicznego uzasadnienia, aby stosować tylko wybrane. Poza tym będziesz zły na siebie, kiedy zapomnisz „odprawić” przesąd mający przynieść szczęście. Co gorsza, zaczniesz żyć w strachu, za każdym razem, gdy na Twojej drodze pojawi się zły przesąd. Ostatecznie ześwirujesz.

Po drugie to, o czym myślisz intensywnie ma tendencje do materializowania się w Twoim życiu. Stąd też, jeśli czarny kot przebiegnie Ci drogę, Twój umysł będzie Cię programował na pecha, aż w końcu „wypatrzysz” swojego poszukiwanego pecha. Tym samym potwierdzisz, że przesąd działa. Prawda natomiast jest taka, że to nie przesąd się ziścił, a Twoje myśli ściągnęły na Ciebie tą sytuację.

Po trzecie polegając na przesądach zdejmujesz z siebie część odpowiedzialności za swoje życie, a to nie pozwoli Tobie osiągnąć sukcesu. Myśląc, że „coś” odpowiada za to czy będziesz zdrowy, szczęśliwy, bogaty przestajesz czuć możliwość osiągnięcia tego, czego pragniesz.

Zapomnij o przesądach i uwierz, że to Ty tworzysz okoliczności. Myśl o tym, co chcesz, aby miało miejsce w Twoim życiu i zaufaj mądrości losu.

Esencja

  1. Wolny umysł nie jest obciążony przesądami.
  2. Wierz, że Ty tworzysz swoje życie, a nie przesądy.
  3. Myśl o tym, co chcesz, aby miało miejsce.