redlinski

Bądź w dobrym nastroju niezależnie od pogody

Lekcja #19 |

Pada deszcz i samoistnie masz gorszy nastrój. Nie ma Słońca, jest ponuro, a Tobie nic się nie chce. Pogoda jest inna, niż ta, którą preferujesz i dlatego chodzisz zły. Taki mamy klimat, można rzec, i nic na to nie poradzisz. Możesz jedynie zmienić swoje nastawienie. Wiem, że niesprzyjająca pogoda może popsuć wyczekiwany wyjazd, ale złość nie polepszy sytuacji, wręcz na odwrót.

Jednym z popularniejszych ludzkich błędów jest uzależnianie swojego samopoczucia od pogody. Taki syndrom często można zauważyć wśród naszych rodaków i to jest jedna z przyczyn, która nie pozwala nam być optymistami. Wiem, że Słońce pozytywnie na nas wpływa, ale pochmurne niebo nie jest przesłanką do utraty energii i dobrego nastroju.

Kluczem do zmiany podejścia jest akceptacja i dostosowanie się. Całkowicie bezproduktywne jest przejmowanie się tym, na co nie mamy wpływu, do czego należy zaliczyć zjawiska meteorologiczne. Zaakceptuj, że dzisiaj jest pogoda, jaka jest i dostrzeż w niej piękno. Każda pogoda ma swoje pozytywy dla świata przyrody i każda może Tobie przynieść bogate doświadczenia (np. z uśmiechem pojeździj rowerem w deszczu). Po drugie ucz się od tych, którzy żyją w cięższych warunkach klimatycznych. Nie ma złej pogody, jest tylko niewłaściwy ubiór …i nastawienie.

W niepogodę zadbaj o odpowiednią ochronę dla ciała, myśl pozytywnie i niech Twoja dusza pozostanie otwarta na doświadczenia. Skoro obcokrajowcy przyjeżdżający do nas z południa potrafią nadal być ciągle uśmiechnięci to widocznie kluczem jest nastawienie, a nie pogoda. Wiem, co powiesz, że przyjechali z południa gdzie są naładowani energią słoneczną. Zwróć jednak uwagę, że również przybysze z krajów skandynawskich nie przejmują się pogodą i zachowują pogodę ducha. To daje wiele do myślenia. Wygląda na to, że rozwiązanie jest w Twoim postrzeganiu pogody, a nie w samej pogodzie.

Esencja

  1. Zaakceptuj pogodę taką, jaka jest i rób swoje z uśmiechem.
  2. Dostosuj swój ubiór do pogody.